Zastavme film Cuties na Netflixe

Nedovoľme, aby Netflix uviedol film sexualizujúci mladé dievčatá

 

Zastavme film Cuties na Netflixe

0500.000
  343.174
 
343.174 osób podpisalo petycję. Pomóż nam osiągnąć cel 500.000 podpisów.

Zastavme film Cuties na Netflixe

Netflix zašiel priďaleko.

Táto spoločnosť, ktorá v minulom roku vydala filmy oslavujúce výsmech z viery (Prvé pokušenie Krista) a sexuálne násilie (365 dní), dosiahla teraz nové morálne minimum: sexualizuje 11-ročné deti.

Netflix oznámil, že 9. septembra obrazovkám sprístupní francúzsky film Cuties (ktorého názov v preklade znamená niečo ako „krásky“, alebo „fešandy“, viď internetový prekladový slovník). V krátkom popise filmu (predtým, ako bol znemený kvôli reakciám verejnosti) bolo napísané, že „11-ročná Amy je fascinovaná twerkovou tanečnou skupinou. V nádeji, že sa k nim pripojí, začne objavovať svoju ženskosť a stavia sa tradíciám svojej rodiny.“

Zo všetkého marketingu a reklamy okolo filmu Cuties je zrejmé, že ide o film, ktorý sa točí okolo sexualizácie detí. Keby sa aj stalo, že film Cuties bude mať dostatok sebauvedomenia na to, aby bol kritikou toho, ako sú deti v našej kultúre často sexualizované, nič to nezmení na skutočnosti, že s cieľom upozorniť na toto posolstvo boli použité prostriedky, ktoré deti vystavujú nebezpečenstvu. S dosahom, ktorý Netflix má, nevyhnutne dôjde k tomu, že film bude dostupný aj pedofilom.

Vysielanie Cuties na Netflixe tiež prispieva k normalizácii sexualizácie detí v médiách. Vďaka svojmu dosahu má Netflix zároveň spoločenskú zodpovednosť za dohliadanie na to, aby distribuovaný materiál neobsahoval témy, ktoré sú vysoko škodlivé dobru spoločnosti. Podpísaním tejto petície môžete spoločnosti Netflix pripomenúť, aby svoju zodpovednosť prestala zanedbávať.

Podpíšte petíciu a povedzte generálnemu riaditeľovi Netflixu Reedovi Hastingsovi, aby zastavil plány na uvedenie Cuties na Netflixe.

 

Viac informácií:

Netflix accused of sexualizing children with promotion of upcoming film 'Cuties' (CTV News) https://www.ctvnews.ca/entertainment/netflix-accused-of-sexualizing-children-with-promotion-of-upcoming-film-cuties-1.5072049

---

Schválil Matúš Hagara

+ List do:

Podpisz tę petycję teraz!

 
Please enter your first name
Please enter your last name
Please enter your email
Please enter your country
kod pocztowy
Proszę wybrać opcję:
Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z naszą Polityką prywatności i Warunkami korzystania.Podpisując, akceptujesz Warunki korzystania CitizenGO i Politykę prypltności i zgadzasz się na otrzymywanie od czasu do czasu e-maili o naszych kampaniach. Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Okamžite zrušte vysielanie Cuties na Netflixe

Adresát petície: Reed Hastings, generálny riaditeľ spoločnosti Netflix

Pán Reed Hastings, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Netflix,

píšem Vám, pretože ma veľmi znepokojuje pripravovaný film Cuties, ktorý by mal byť 9. septembra odvysielaný na Netflixe. Je zrejmé, že Cuties neobsahuje iba sexuálne explicitný obsah, ale že celý dej sa odohráva okolo sexualizácie 11-ročných dievčat.

Je absolútne neprijateľné propagovať filmy, ktoré 11-ročné dievčatá znázorňujú ako sexuálne objekty!

Prosím, odstráňte túto absolútne nevhodnú produkciu čím skôr. 

S pozdravom

[Imię i nazwisko]

Zastavme film Cuties na Netflixe

Podpisz tę petycję teraz!

0500.000
  343.174
 
343.174 osób podpisalo petycję. Pomóż nam osiągnąć cel 500.000 podpisów.